Portal turystyczny Lubaczowa

Lubaczów - Jaworów dwa potencjały, wspólna szansa

Lubaczów zaprasza na I Półmaraton Lubaczowski

wtorek, 15. lipca 2014, autor: Andrzej Kania

Zaczęły się już zapisy do I Półmaratonu Lubaczowskiego ,,Bieg Lubacza", który odbędzie się w sobotę 30 sierpnia 2014 r. o godz. 1500 startem ostrym w Baszni Dolnej.
Bieg będzie przeprowadzony na dystansie 21.097 km.

Start I Półmaratonu Lubaczowskiego ,,Bieg Lubacza" zacznie się w miejscu,
które nazwano „Unijną Perłą Podkarpacia"- w Kresowej Osadzie. Tam właśnie ukazane
jest dziedzictwo kulturowe Ziemi Lubaczowskiej – Kresowej Krainy. To fantastyczne miejsce odwołujące się do wielokulturowości dawnych Kresów Rzeczypospolitej, oferuje możliwość ciekawego spędzenia wolnego czasu. To idealne miejsce dla miłośników historii, tradycyjnego jadła i aktywnej turystyki w otoczeniu naturalnej przyrody,
leśnych ścieżek biegowych i rowerowych. A wszystko, to usytuowane między Kresową Osadą a Lubaczowem, w otoczeniu pięknych lasów.

Trasa należy do tych szybszych, na początku może niełatwa. Charakteryzuje
się kilkoma wyboistymi odcinkami prowadzącymi w kierunku huty szkła kryształowego, zlokalizowanej w pobliskiej Hucie Kryształowej. Skręcając przy Czerwonej Figurze długim łagodnym zbiegiem około 5 km wśród piękna otaczających nas lasów, zawodnicy będą biegli przez takie miejscowości jak: Borowa Góra, Karolówka, Młodów, wybiegając na ulicę Kościuszki w Lubaczowie. Następnie ulicami Słowackiego, Kolejową
i Mickiewicza, które poprowadzą biegaczy do mety znajdującej się na rynku
w Lubaczowie. Czyni to trasę niezmiernie ciekawą, malowniczą i bardzo atrakcyjną,
a w drugiej połowie bardzo szybką.

Bieg prowadzący przez niezwykle malownicze tereny leśne Gminy Lubaczów, ukazuje najpiękniejsze miejsca w południowo wschodniej Polsce - Kresy.
Mamy nadzieję, że w tej pierwszej edycji biegu organizatorów zaszczycą swą obecnością liczni amatorzy biegów zarówno z regionu jak i najdalszych zakątków Polski.

Dla biegaczy organizator przygotował miłe niespodzianki oraz ciekawy medal,
a najlepszym zawodnikom we wszystkich klasyfikacjach zostaną wręczone
m.in. pamiątkowe statuetki ukazujące Lubacza – obrońcę grodu.
Rywalizacja przebiegać będzie w 6 kategoriach wiekowych kobiet i mężczyzn, udekorowany zostanie też najmłodszy i najstarszy uczestnik, oraz najlepsza i najlepszy zawodnik z powiatu lubaczowskiego.

Mamy nadzieję, że pierwsza edycja I Półmaratonu Lubaczowskiego ,,Bieg Lubacza" przyciągnie na Kresy wielu amatorów biegania. Kameralny, wyjątkowy bieg poprzez najpiękniejsze miejsca Gminy Lubaczów i Miasta Lubaczowa czynić będą ten bieg jedynym w swoim rodzaju, a biorącym w nim udział przyniesie wiele niezapomnianych emocji
i wrażeń.

Przypominamy: - zgłoszenia elektroniczne gwarantujące pełny pakiet do 24 sierpnia 2014 r.
Zapisy, regulamin i więcej informacji pod linkiem: www.timepro.pl/form/201412

Organizatorzy jeszcze raz serdecznie zapraszają do wzięcia udziału
w I Półmaratonie Lubaczowskim ,,Bieg Lubacza".