Portal turystyczny Lubaczowa

Lubaczów - Jaworów dwa potencjały, wspólna szansa

XXII Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Lubaczowie

piątek, 10. stycznia 2014, autor: Andrzej Kania

Jak co roku w drugą niedzielę stycznia (12.01) odbędzie się Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W Lubaczowie na zakup specjalistycznego sprzętu dla dziecięcej medycyny ratunkowej i godnej opieki medycznej seniorów kwestować będzie prawie 200 wolontariuszy.

W Lubaczowie dzień ten będzie obfitował w imprezy, koncerty, wydarzenia. Krzysztof Czerniak – wieloletni szef lubaczowskiego sztabu zachęca do udziału - Na rzecz WOŚP odbędzie się ponad 20 aukcji. Już wiemy, że ktoś przyniesie super rzecz na licytację, ale nie wiemy co to jest, dowiemy się o 7:00 rano w niedzielę. Będzie to niespodzianka – zapowiada. Ponadto wylicytować będzie można m.in. POLICYJNEGO MISIA KPP W LUBACZOWIE Z CERTYFIKATEM i trzy szkolenia, które przeprowadzi Jednostka Strzelec ZS OS-W JS2033 w Lubaczowie. W Miejskim Domu Kultury w Lubaczowie odbędzie się koncert, podczas którego zagrają m.in.: RAYA BELL, MORTUUM, THE BEN PREVO. Później, o godz. 20:00 zostanie wystrzelone światełko do nieba.

Tegoroczny Finał WOŚP wspierają nie tylko osoby indywidualne, ale instytucje publiczne, placówki zdrowia oraz podmioty gospodarcze – firmy usługowe i sklepy. Salon fryzjerski „Maja" i salon kosmetyczny „Prestiż" zbierają pieniądze już od połowy grudnia, ponadto swój niedzielny zysk przekażą na rzecz szlachetnej zbiórki. Sponsorami XXII lubaczowskiego finału WOŚP są także m.in: Urząd Miejski w Lubaczowie, Miejski Dom Kultury w Lubaczowie, Miejska Spółdzielnia „Samopomoc Chłopska:, Bank Pekao SA, "Pierwsza Apteka Prywatna", spółka LUMED, firmy handlowo-usługowe: LECH-KOM, Leonard Sochań - DOMUS, LOKTRAS, FOTO-WIDEO Henryk Wacnik, Telefony Komórkowe – Konrad Wojnarski, sklepy: GRACJA, WNUCZEK, EFEKT, HEBAR.
- Lubaczów jest bardzo hojny. W naszym mieście nigdy nie zbieramy pieniędzy na zasadzie jakiejś wyścigówki czy rywalizacji. W tamtym roku byłem tak zaskoczony, że usiadłem w banku i nie wierzyłem, że tyle można w Lubaczowie zebrać– opowiada Krzysztof Czerniak.

Do tej pory w naszym mieście Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy pomagała nie tylko placówkom służby zdrowia, ale także osobom indywidualnym.
- W Lubaczowie wsparła chociażby zakup pompy insulinowej dla dziecka, którego matka prowadzi firmę usługową. WOŚP w szczególności wspomaga lubaczowski szpital. W tym roku szykujemy się do przekazania kolejnego sprzętu. Mogę powiedzieć, że są pewne „przecieki" z Warszawy i myślę, że mogę już zdradzić, że będzie to inkubator. Ten, który instytucja dostała 8 lat temu już się wysłużył, choć nadal jest w pełni sprawny. Jednak teraz nasz szpital otrzyma inkubator nowej generacji, którego koszt wynosi ok. 280 tys. zł. – cieszy się Krzysztof Czerniak, który zachęca do udziału w akcji tymi słowami:

- Proszę, niech każdy wrzuci coś do puszki, ale życzę, by ten sprzęt nigdy nikomu nie był potrzebny i nigdy z niego w szpitalu nie skorzystał.

Przypomnijmy, że w Lubaczowie od początku grania WOŚP, czyli od 1994 do 2013 roku udało się zebrać 467 090 zł 90 gr. Mamy nadzieję, że również w tym roku mieszkańcy naszego miasta nie zawiodą potrzebujących, odpowiedzą na apel organizatorów WOŚP w Lubaczowie i hojnie wesprą ich działania.

Zachęcamy do zapoznania się ze stroną internetową lubaczowskiego sztabu WOŚP: www.wosp.lubaczow.pl

źródło: lubaczow.pl